Огляд зарядної станції EnerSol EPB-1000NF
Зарядна станція EPB-1000NF на акумуляторах LiFePO4 має ємність 1030 Вт.год, вихідну потужність 1000 Вт та ресурс понад 2000 циклів заряд-розряду. Потужність цілком достатня для живлення комп'ютера та невеликого освітлення тривалий час, а на коротке дозволити включати деякі потужніші електроприлади. Оснащення зарядної станції EnerSol EPB-1000NF досить стандартно – дві розетки на 230 В, кілька USB роз'ємів різної потужності, вихід під автомобільний прикурювач і входячи для зарядки від автомобільного акумулятора, малопотужне джерело світла і досить інформативний дисплей, що відображає режим. Відмінною особливістю зарядної станції EnerSol EPB-1000NF є бездротова зарядка для смартфонів, в іншому це типова зарядна станція, дуже схожа на десятки інших типів зарядних станцій від інших виробників. Зарядна станція може заряджатися від різних джерел електрики – від мережі, від автомобільного акумулятора або сонячної батареї. При підключенні до електромережі зарядна станція заряджається за 2 години, зарядка від автомобільного акумулятора займе близько 4 годин, а тривалість заряджання від сонячних батарей залежить від їх потужності. Основною перевагою цієї зарядної станції є її ціна – EnerSol EPB-1000NF коштує майже вдвічі дешевше, ніж аналогічні за параметрами зарядні станції Anker і EcoFlow. Чи варто купувати дорогі зарядні станції від розкручених брендів або купити дешеву зарядну станцію EnerSol EPB-1000NF – вирішувати покупцю, ми ж спробуємо розібратися з практикою використання цієї зарядної станції в побутових умовах і пошукати підводні камені, які можуть очікувати покупця, що нічого не підозрює.
Деякі невизначеності зарядної станції EnerSol EPB-1000NF
На жаль, по зарядній станції EnerSol EPB-1000NF є дуже мало інформації – інструкція є невеликим листочком паперу, складеним у кілька разів, що дуже мало для такого складного виробу. У характеристиках EnerSol EPB-1000NF вказуються основні параметри, але відсутня інформація щодо кількох важливих для покупців пунктів. По-перше, чи може зарядна станція EnerSol EPB-1000NF використовуватися як безперебійний блок живлення та перебувати постійно підключеною до електричної мережі, перемикаючись на акумулятори тільки при відключенні електрики. Другий момент, про який виробник зарядної станції промовчав – форма синусоїди. Для роботи деякого обладнання з електродвигунами, наприклад циркуляційного насоса для системи автономного опалення, потрібна чиста синусоїда, яку забезпечують недешеві інвертори. В інструкції до зарядної станції EnerSol EPB-1000NF зазначено, що вона може відключатися у разі використання деякого обладнання з електродвигунами, що дозволяє припустити, що в її конструкції використаний більш дешевий інвертор, який видає не чисту синусоїду, а ступінчасту. Тому покупцям, для яких форма синусоїди, що видається зарядною станцією, критична, краще купити зарядну станцію, у якої явно зазначена форма синусоїди. Ще один сумнівний момент – в інструкції на зарядну станцію EnerSol EPB-1000NF зазначено, що в ній використані сучасні акумулятори LiFePO4 та її ресурс становить понад 2000 циклів повного заряду та розряду, але для такого типу акумуляторів типовий ресурс порядку 3000…4000 циклів. Виникає питання, які акумулятори використані в конструкції цієї зарядної станції – низькоякісні або навіть використані, від ресурсу роботи яких залишилося близько половини? На всі ці запитання може відповісти тільки виробник зарядної станції EnerSol EPB-1000NF, ми можемо тільки робити припущення.
Чому зарядна станція EnerSol EPB-1000NF вимикається та що робити?
Хоча зарядна станція EnerSol EPB-1000NF є досить ефективним повербанком із досить великою ємністю, вона не позбавлена деяких недоліків. І те, що вона вимикається у процесі роботи – основний з них. Точніше, ця зарядна станція не просто відключається, а вимикається у тому випадку, коли до неї підключено обладнання, що має невелику потужність. Типовий приклад – при блекаутах і тривалих відключеннях світла багато хто обзавівся інтернетом, що отримується по оптоволоконних кабелях, які не бояться тривалої відсутності електроенергії. Але для того щоб навіть при відключеннях електрики був інтернет, потрібно якимось чином запитати роутер і оптоволоконний модем. І багато хто в цьому випадку використовують зарядні станції для живлення і комп'ютера, і модему з роутером. У ситуації із зарядною станцією на нас чекає неприємний сюрприз – як тільки навантаження знижується до певного рівня, зарядна станція через якийсь час відключається. На практиці перевірено, що навантаження у вигляді роутера та оптичного модему для цієї зарядної станції недостатньо, а тримати цілодобово увімкненим комп'ютер, світильники або ще щось – нерозумно з точки зору тривалості роботи зарядної станції EnerSol EPB-1000NF на одній зарядці. Тому така зарядна станція не є універсальним рішенням для енергетичної автономності – для цілодобового живлення роутера краще використовувати або додаткове автономне джерело живлення, або придбати зарядну станцію іншого виробника, наприклад, зарядні станції Anker і EcoFlow повністю позбавлені цього недоліку, але у них інший недолік – ціна зарядної станції