Перейти до основного вмісту

Охорона та безпека

Забезпечення охорони та безпеки об'єктів

Охорона та безпека є невід'ємною частиною діяльності будь-якого підприємства, організації чи іншої структури, включаючи саму державу. Залежно від типу структури, що охороняється, для забезпечення її безпеки використовуються різні способи та засоби захисту. Для охорони та забезпечення безпеки можуть застосовуватися як пасивні засоби інженерного захисту периметра, так і сучасні електронні системи, що забезпечують безперервний моніторинг ситуації на об'єкті або території, що охороняється. Для того, щоб безпека об'єкта, що охороняється, була забезпечена на найвищому рівні, необхідний комплексний підхід з використанням інженерних та електронних систем захисту периметра в поєднанні з кваліфікованим персоналом, що охороняє той чи інший об'єкт.

Колючий дріт Єгоза та інші інженерні системи

Колючий дріт

Колючий дріт з моменту його винаходу протягом тривалого часу був та залишався одним з найбільш дешевих та ефективних способів інженерного захисту периметра. Винайдений наприкінці 19 століття, колючий дріт став майже відразу використовуватися не тільки в тваринництві, а й як засіб інженерного захисту. Так, до початку першої світової війни, колючий дріт настільки широко став використовуватися створення укріплень вздовж лінії фронту, що повністю змінив тактику ведення бойових дій, не даючи можливості активного просування обох сторін конфлікту. Тоді ж було винайдено й високоефективне спіральне загородження із колючого дроту – спіраль Бруно. Згодом колючий дріт почав використовуватися у всіх галузях діяльності, у яких необхідно було так чи інакше захистити периметр об'єкта.

Колючий дріт Єгоза

Звичайний колючий дріт служив відмінним засобом огородження території, але в другій половині 20 століття їй на зміну прийшов ефективніший колюче-ріжучий дріт Єгоза. Перевершуючи звичайний колючий дріт по міцності, довговічності та ефективності, колючий дріт Єгоза став використовуватися для захисту різних об'єктів – від комерційної власності, промислових підприємств та виправних установ до стратегічних об'єктів та державного кордону. Одним з найбільш ефективних захисних загороджень з колюче-ріжучого дроту Єгоза є спіральний бар'єр Концертина, який є гармошкою з колючого дроту Єгоза. Конструкція бар'єру Концертина повторює конструкцію спіралі Бруно, тільки замість звичайного колючого дроту в ній застосовується ефективніший дріт Єгоза. Крім того, з колюче-ріжучого дроту Єгоза виготовляються й інші типи захисних загороджень – ріжуча спіраль, плоский бар'єр, ріжуча сітка, мобільні загородження та багато інших.

Відеоспостереження, сигналізація та інші електронні системи

Системи відеоспостереження

Системи відеоспостереження використовуються для охорони будь-яких типів об'єктів, причому вони можуть бути встановлені як усередині самого об'єкта, так і по його периметру. Для спостереження за територією, що охороняється, можуть застосовуватися камери спостереження різного типу – фіксовані та переміщувані, з можливістю оптичного збільшення та передачі звуку, що дозволяють бачити в темний час доби або автоматично реагують на зміну ситуації в полі зору. Для передачі сигналу від камер спостереження використовують різні технології – як дротові, і бездротові. В даний час переважають цифрові камери спостереження, для передачі та зберігання зображення також використовуються цифрові технології. Системи відеоспостереження можуть використовуватися як окремий засіб охорони периметра, але найефективніші при їх комплексному використанні разом із загородженнями з колюче-ріжучого дроту Єгоза, бар'єрами Концертина та іншими інженерними системами захисту периметра.

Системи сигналізації

Системи сигналізації, поряд із системами відеоспостереження є одним з невід'ємних елементів надійної охорони об'єктів. Хоча системи сигналізації зазвичай поділяють на охоронні та пожежні, сучасна система сигналізації дозволяє об'єднати ці дві функції, заощадивши кошти замовника. Комплексна система сигналізації може контролювати як пожежну безпеку об'єкта, так і повідомляти про спроби несанкціонованого доступу на територію, що охороняється. Для виявлення джерел займання використовуються різні датчики диму, температури, газоаналізатори та інше обладнання, а для виявлення порушників застосовуються інфрачервоні, акустичні та багато інших типів сенсорів. Якісно встановлена і грамотно налаштована система сигналізації послужить надійним захистом об'єкта, що охороняється, від багатьох неприємностей, починаючи від пожежі і закінчуючи крадіжкою.